22 listopada 2016

Obroża ForestoTM laureatem finału III edycji konkursu TOP FOR DOG 2016, najważniejszego konkursu w branży kynologicznej.

24 listopada br. w Warszawie odbyła się Gala Charytatywna TY FUNDUJESZ DOBRO, podczas której miał miejsce finał konkursu TOP FOR DOG 2016, pierwszego w Polsce konkursu dla branży kynologicznej, mającego na celu wyłonić i nagrodzić najlepsze na polskim rynku produkty dla psów. W kategorii „Preparaty weterynaryjne - leki OTC” zwycięzcą została nasza obroża ForestoTM.

 

To już III edycja konkursu, której pomysłodawczynią jest Nina Gowin, założycielka dwumiesięcznika Dog &Sport i zdobywca Złotego Medalu na Mistrzostwach Świata w Luksemburgu w 2014 roku. W czasie uroczystej i pełnej emocji Gali w Teatrze Kamienica w Warszawie przyznano nagrody w 18 istotnych dla branży kategoriach. Nad przebiegiem konkursu czuwała Kapituła złożona z wybitnych specjalistów oraz miłośników psów.

Jest nam niezwykle przyjemnie ogłosić, że w kategorii „Preparaty weterynaryjne - leki OTC” zwycięzcą III edycji konkursu TOP FOR DOG 2016 została nasza obroża ForestoTM – innowacyjne rozwiązanie zapewniająca ochronę zarówno przed kleszczami, jak i pchłami przez okres aż do 8 miesięcy. To ponowne wyróżnienie ForestoTM w ramach konkursu TOP FOR DOG.

ForestoTM jest dowodem wielkiego postępu w zakresie udoskonalania produktów antypasożytniczych. Dzięki zastosowaniu unikalnej polimerowej matrycy, z obroży powoli uwalniane są, w dawkach kontrolowanych, dwa aktywne składniki o dowiedzionej skuteczności – imidakloprid i flumetryna. Działając razem, składniki te wykazują wysoką skuteczność w zwalczaniu kleszczy i pcheł, przy czym zwierzę otrzymuje zawsze taką ich dawkę, która zapewnia mu optymalną ochronę!

Jest to dla nas szczególne wyróżnienie. Dlatego bardzo dziękujemy za okazane zaufanie. Jest ono dowodem, że poprzez nasze innowacyjne produkty, takie jak obroża ForestoTM, poprawiamy jakość życia naszych czworonożnych przyjaciół.