Hyperox

UNIWERSALNY PREPARAT DEZYNFEKCYJNY O WYSOKIEJ SKUTECZNOŚCI I SZEROKIM SPEKTRUM AKTYWNOŚCI

Zastosowanie

 

Hyperox® jest połączeniem zwiększonej elastyczności stosowania z szerokim spektrum aktywności w stosunku do wirusów, bakterii, grzybów – w niskich temperaturach oraz w obecności zanieczyszczeń organicznych.

 

Właściwości ogólne

 

  • Unikalny nadoctowy środek dezynfekcyjny o wysokiej stabilności
  • Posiada szerokie spektrum aktywności w stosunku do drobnoustrojów chorobotwórczych
  • W środowisku łatwo ulega procesowi biodegradacji
  • Udowodniona wysoka skuteczność w niskich temperaturach

 

 

Mechanizm działania

 

Hyperox® w procesie utleniania rozrywa wiązania siarkowe w białkach, enzymach i innych substancjach pochodnych. W rezultacie zaburza funkcjonowanie błon komórkowych, prowadząc do rozerwania ścian komórek. Działanie sporobójcze preparatu Hyperox® jest efektem wyjątkowo silnej zdolności do denaturacji białek. Nie ma żadnych dowodów wskazujących na powstawanie szczepów bakterii chorobotwórczych opornych na działanie preparatu Hyperox®, jakie jest obserwowane w przypadku stosowania innych środków dezynfekcyjnych, np. czwartorzędowych związków amoniowych (QAC).

 

Skład

 

Preparat Hyperox® jest bezbarwną, stabilizowaną w wodnym roztworze mieszaniną kwasu nadoctowego, nadtlenku wodoru, kwasu octowego i substancji powierzchniowo czynnej o zapachu octu.

 

Skuteczność w niskich temperaturach

 

Hyperox® posiada udowodnioną skuteczność w temp. 4o C, reprezentującej warunki panujące na fermie w zimowych miesiącach.

 

 

Zagadnienia bezpieczeństwa zdrowia i środowiska

 

 

Instrukcja stosowania

 

Dzięki unikalnej formule, szerokiemu spektrum aktywności i doskonałej stabilności Hyperox® jest preparatem z wyboru do dezynfekcji ogólnej powierzchni, odkażania systemów wodnych oraz termicznego zamgławiania.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z ulotkami informacyjnymi i reklamowymi przygotowanymi dla tego produktu:

Ulotka marketingowa (613 KB, PDF)

Ulotka informacyjna (46 KB, PDF)

Więcej informacji - w załączniku w prawej kolumnie