O nas

Bayer jest innowacyjną spółką o ponad 150-letniej historii, działającą przede wszystkim w dziedzinie opieki zdrowotnej i rolnictwa. Nasze innowacyjne produkty pozwalają nam odpowiadać na najbardziej palące wyzwania, jakie stawiają nam czasy, w których żyjemy.

 

Bayer poprawia jakość życia ludzi poprzez zapobieganie, łagodzenie i leczenie chorób. Pomagamy zapewnić bezpieczne, wysokiej jakości produkty spożywcze, pasze oraz surowce roślinne. Opracowujemy nowe cząsteczki, które będzie można zastosować w innowacyjnych produktach i rozwiązaniach chroniących zdrowie ludzi, zwierząt i roślin. Nasza działalność badawczo-rozwojowa opiera się na głębokim zrozumieniu procesów biochemicznych zachodzących w żywych organizmach.

 

BAYER ANIMAL HEALTH

 

Ludzie na całym świecie utrzymują bliskie relacje ze zwierzętami domowymi, które często traktowane są jak członkowie rodziny i dotrzymują swoim właścicielom towarzystwa, nierzadko wpływając na poprawę jakości życia, szczególnie osób starszych. Zwierzęta hodowlane dostarczają nam pożywienia, od którego wymagamy wysokiej jakości. Celem Bayer jest ochrona zdrowia. Znamy potrzeby naszych klientów – lekarzy weterynarii, właścicieli zwierząt i rolników – dzięki czemu jesteśmy w stanie dostarczyć produkty najwyższej jakości.

 

Rola zwierząt w naszym życiu rośnie. Ludzie i zwierzęta żyją coraz bliżej siebie, pojawia się coraz większa potrzeba ochrony ludzi przed zarażeniem patogenami. Bayer od 1919 roku zajmuje pozycję lidera w dziedzinie badań i rozwoju produktów przeznaczonych do ochrony zdrowia zwierząt. Nieustannie opracowujemy nowe produkty i lepsze sposoby ich podawania z myślą dla zwierząt będących częścią naszego życia.

 

ZWIERZĘTA TOWARZYSZĄCE

 

 

Dział Weterynaryjny Bayer - Animal Health - oferuje szeroki zakres produktów do ochrony zwierząt towarzyszących, a przede wszystkim psów i kotów przed chorobami przenoszonymi przez pasożyty.

 

Nasze marki Advantix™ i Kiltix™ dedykowane zwalczaniu pcheł i kleszczy są od lat uznanymi na rynku preparatami, natomiast jednym z najszybciej zdobywających popularność produktów w tej kategorii jest Foresto™ - innowacyjna obroża zapewniająca rewelacyjną ochronę przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy przez okres aż do 8 miesięcy.

 

W naszym portfolio mamy szeroką gamę produktów dedykowanych zwalczaniu pasożytów wewnętrznych:  Drontal™, Procox™, Profedner™. Profilaktyka zarażeń endopasożytami, z których znaczna część ma potencjał zoonotyczny, jest przez to niezwykle ważna dla zdrowia ludzi.

 

Gdy zwierzęta chorują, możemy im pomóc, szczególnie w przypadku infekcji bakteryjnych, wykorzystując między innymi preparaty marki Veraflox™,  Baytril™, czy Catosal™.

 

ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE

 

Bayer oferuje lekarzom weterynarii i rolnikom innowacyjne leki i rozwiązania, które przyczyniają się do podniesienia jakości życia, zdrowia i dobrostanu zwierząt hodowlanych. Ważne obszary obejmują:

  1. leczenie chorób pasożytniczych i zapobieganie im – m.in. kokcydiozy drobiu, trzody chlewnej i bydła poprzez stosowanie preparatów linii Baycox™,
  2. środki zapobiegające infekcjom oraz terapie farmakologiczne – antybiotyki, w tym Baytril One™
    i Ceffect™ oraz dodatki paszowe, jak Glutellac™ i Glutellac Piglet™,
  3. higienę w hodowli zwierząt – dezynfektanty, takie jak między innymi Virkon S™.

 

Choroby powodują ból i cierpienie również u zwierząt. Pomagamy właścicielom zwierząt w profilaktyce i zwalczaniu chorób. Nieustannie dążymy do odkrywania i opracowywania nowych, innowacyjnych terapii, które sprawią, że świat będzie lepszym miejscem do życia dla ludzi i zwierząt. Uczestniczymy również w projektach dotyczących dobrostanu zwierząt na całym świecie, także w Polsce.